5 - 725 Cricklewood Dr, Oshawa MLS Number: E8029146
Pinecrest, Oshawa, Durham, ON, L1K 1R5$2,650
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Listing Courtesy : Tfg Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,650
Status: Sold
Recently updated, spacious 3+1 bed, 2 bathrooms house for lease in family-friendly neighbourhood of Oshawa. Fenced backyard, attached garage, new flooring throughout and a bonus room in the basement that could be used as a fourth bedroom are just some great features of this home. The recently refreshed kitchen features new countertops, cabinetry and large open style pantry and is large enough for a breakfast area. The upper floor features a large master bedroom with spacious closet, four-piece main washroom and two decent size bedrooms both with closets. Close to all amenities including public transit, schools, parks and shopping. Available immediately, this house is just waiting to be called home!
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E8029146 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 Mar, 2024 (752 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1K 1R5 |
| Price | : $2,650 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :None |
| Heating | :Baseboard |
| Cross Street | :Rossland Rd & Cricklewood |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :4.70 m x 3.30 m |
|---|---|
| Dining | :2.80 m x 2.60 m |
| 2nd Br | :3.80 m x 3.20 m |
| Living | :4.80 m x 3.30 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.70 m x 3.00 m |
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Part Fin |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower |
| Park | :Park |
11 Mar, 2024
TREB #E8029146
Leased
$2650.0
Sign in to view full price history of this property