146 Oriole St, Oshawa MLS Number: E6724068
Donevan, Oshawa, Durham, ON, L1H 6Y6$3,100
Status: Sold
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife/future Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: Sold
Family Friendly Neighbourhood. Very Spacious Raised Bungalow With Large Premium Lot. Newer Hardwood Floor. Separate Entrance To Kitchen/Basement From The Side. Finished Basement With 3pc Washroom And Wet Bar Sink. This Neighbourhood Also Features A Recreation Complex, Public Transit, Grocery, Restaurants, Clinic, Minutes To 401, Walking Distance To Park, School.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E6724068 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 Sep, 2023 (931 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1H 6Y6 |
| Price | : $3,100 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King St East/Keewatin St S |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living | :4.44 m x 3.43 m |
|---|---|
| Dining | :3.17 m x 2.46 m |
| 3rd Br | :3.20 m x 2.38 m |
| Rec | :6.68 m x 3.12 m |
| Kitchen | :2.79 m x 1.14 m |
|---|---|
| 2nd Br | :3.22 m x 2.74 m |
| Br | :3.30 m x 3.35 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Sep Entrance |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Detached |
14 Sep, 2023
TREB #E6724068
Leased
$3100.0
Sign in to view full price history of this property