608 - 80 Bond St E, Oshawa MLS Number: E8054742
Central, Oshawa, Durham, ON, L1G 0B7$2,490
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential (Other)
- Listing Courtesy : Century 21 United Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,490
Status: Sold
Live at 80 Bond in a stunning brand new modern condo-style apartment w/luxury finishes & high end amenities. Open concept 1 bed + den w/gourmet kitchen feat. Caeserstone counters w/4 s/s appliances, floor to ceiling windows for lots of natural light. Stylish 3 piece bath w/tile floor, large walk in shower w/glass door, vanity w/caeserstone counter & ensuite laundry. State of the art unit w/app control view glass, keyless, wall pad, temp/light control & more. Safe/secure building with concierge/security
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E8054742 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 Sep, 2024 (567 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1G 0B7 |
| Price | : $2,490 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Heat Pump |
| Cross Street | :Dundas Street & Bond |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :6.40 m x 6.00 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :2.98 m x 2.83 m |
| Den | :1.80 m x 1.89 m |
|---|---|
| Br | :2.60 m x 2.68 m |
| Exterior Finish | :Concrete, Metal/Side |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Other |
11 Sep, 2024
TREB #E8054742
Terminated
$2490.0
Sign in to view full price history of this property