15 Malthouse Cres, Ajax MLS Number: E5654116
Central East, Ajax, Durham, ON, L1Z0S1$3,500
Status: Sold
- 5+ Beds
- 4 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Ipro Realty Ltd., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: Sold
Beautiful Executive Home In High Demand Ajax Neighbourhood With 5 Bedroom. The Features Include Two Car Garage; Upgraded Oak Staircase; 2nd Floor Laundry; Large Master Bedroom With 2 Walk-In Closets & Large Ensuite Bath W/ Stand-Up Shower.; Spacious Kitchen W/ Upgraded Stainless Steel Appliances & Walk-Out To Lovely Backyard. Steps To Hwy 401, Durham Region Transit Bus Stops, Ajax Go Station, Shopping Plazas, & Schools.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E5654116 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 Jul, 2022 (1362 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1Z0S1 |
| Price | : $3,500 |
|---|
| Bedrooms | :5 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Salem/Rossland |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Family | :3.81 m x 3.35 m |
|---|---|
| Br | :3.81 m x 3.35 m |
| 3rd Br | :5.09 m x 3.93 m |
| 5th Br | :4.23 m x 3.71 m |
| Kitchen | :4.20 m x 4.14 m |
| Living | :6.00 m x 4.11 m |
|---|---|
| 2nd Br | :6.15 m x 4.81 m |
| 4th Br | :4.78 m x 3.53 m |
| Br | :3.99 m x 3.99 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Upper |
12 Jul, 2022
TREB #E5654116
Leased
$3500.0
Sign in to view full price history of this property