309 - 7 Erie Avenue, Brantford MLS Number: X12979812
Brantford, ON, N3S 0K5$1,775
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Century 21 Green Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,775
Status: For Lease
Grand Bell Condos is part of the first master-planned community in the vibrant city of Brantford, offering a perfect blend of modern living and urban convenience. This boutique-style building features contemporary architecture, high-quality finishes, and a selection of upscale amenities designed for comfort and lifestyle. Residents will appreciate the thoughtfully designed common areas, secure building access, and a growing community atmosphere ideal for both end-users and investors.Ideally located just minutes from Wilfrid Laurier University, the scenic Grand River, and a nearby plaza offering everyday essentials including Tim Hortons, FreshCo, The Beer Store, and Boston Pizza, along with many other shops and services. Easy access to major routes and public transit adds to the convenience of this location.For Lease. Newcomers welcome. Unit includes stainless steel fridge, stove, and dishwasher, along with washer and dryer. Parking spot is available.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :X12979812 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 Apr, 2026 (16 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Brantford |
|---|---|
| Postal Code | :
N3S 0K5
|
Stainless Steel Fridge, Stove, Dishwasher And Washer/Dryer , Plus One Parking
| Visitor Parking |
| Party Room/Meeting Room |
| Gym |
| Price | : $1,775 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Market St & Erie Ave |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.6 m x 2.9 m |
|---|---|
| Den | :1.8 m x 2.75 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Primary Bedroom | :2.75 m x 2.45 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.5 m x 1.6 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Surface |
| Patio Terrace | :Terrace |
09 Apr, 2026
TREB #X12979812
Listed
$1775.0
Sign in to view full price history of this property