1010 - 585 Colborne Street, Brantford MLS Number: X13120914
Brantford, ON, N3S 3M7$2,100
Status: For Lease
- 2+1 Beds
- 3 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Re/max Gold Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,100
Status: For Lease
Spacious and bright, 2 Bedrooms and 2.5 bathroom townhouse 10Ft Ceilings Main And 9Ft Upper. Master Ensuite. Walkout To Balconies On Both Levels. Ss Appliances, Laminate Flooring, Granite Countertops & Private Attached Garage With 2 Parking Spot. Close To Hwy 403, Laurier University, Conestoga College, Mohawk Park....
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13120914 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Brantford |
|---|---|
| Postal Code | :
N3S 3M7
|
| Price | : $2,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Colborne St E/Iroquois St |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Foyer | :2.56 m x 3.41 m |
|---|---|
| Dining Room | :3.23 m x 6.82 m |
| Breakfast | :2.56 m x 3.04 m |
| Bedroom 2 | :2.62 m x 2.83 m |
| Living Room | :3.23 m x 6.82 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.56 m x 3.81 m |
| Primary Bedroom | :3.04 m x 4.45 m |
| Laundry | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick Front |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
13 May, 2026
TREB #X13120914
Listed
$2100.0
Sign in to view full price history of this property