32 June Callwood Way, Brantford MLS Number: X13149542
Brantford, ON, N3T 0T7$2,350
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Remax Your Community Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,350
Status: For Lease
End-unit 3-bedroom, 3-bathroom townhouse featuring an inviting front door with a glass insert.9-foot ceilings and elegant vinyl flooring flow seamlessly throughout the main level. The sun-filled, open-concept living room is flooded with natural light from a large window and patio door leading to the backyard. The kitchen features abundant cabinetry, quartz countertops, a double sink, stainless steel appliances, and a central island. The main floor also offers convenient access to the garage with a garage door opener, as well as a thoughtfully placed powder room. Upstairs, you'll find three generously sized bedrooms. The bright primary suite offers three tall windows, a 4-piece ensuite, and a walk-in closet. Two additional bedrooms share a 4-piece bathroom. The second bedroom also features a walk-in closet, while the third bedroom includes a single closet. Second-floor laundry adds everyday convenience. Conveniently located in a desirable, family-friendly neighbourhood in the west end of Brantford. Walking distance to a brand-new community centre with a library, indoor swimming pool, and elementary school. Minutes to Walter Gretzky Elementary School, St. Basil Catholic Elementary School, and Assumption College School. Close to shopping plazas, walking trails with lakes offering legal fishing, and parks with playgrounds and splash areas.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13149542 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Brantford |
|---|---|
| Postal Code | : N3T 0T7 |
| Price | : $2,350 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :10 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Shellard Ln & Blackburn Dr |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Foyer | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Powder Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Laundry | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick, Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
20 May, 2026
TREB #X13149542
Listed
$2350.0
Sign in to view full price history of this property