51 Scenic Ridge Gate, Brant MLS Number: X13124776
Paris, Brant, ON, N3L 3E3$3,000
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Gold Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,000
Status: For Lease
**Entire House for lease,** Excellent home in one of the best neighborhoods of Paris, 2400sqft, very convenient location, close to HWY 403, clean and well kept, 2nd floor laundry, spacious open concept kitchen with central island and granite counters, frameless 6 pc shower & double sink in primary washroom, walk-in closet. Available Immediate, All Utilities Extra. Complete credit check and job verification requited.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13124776 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Brant |
|---|---|
| Postal Code | :
N3L 3E3
|
| Price | : $3,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :403/Rest Acres/Powerline |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Laundry | :0.0 m x 0.0 m |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 4 | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :6 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Upper Level |
13 May, 2026
TREB #X13124776
Listed
$3000.0
Sign in to view full price history of this property