719 - 1883 McNicoll Avenue, Toronto MLS Number: E13159322
Steeles, Toronto, ON, M1V 5M3$2,900
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 900-999 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Real One Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,900
Status: For Lease
Fully renovated, elegant and top quality finished, 954 square feet, stunning spacious 2 bedroom corner unit, 2 washrooms with glass shower, LED mirrors and lighting fixtures, absolutely beautiful kitchen with quartz countertop and back splash, built-in water purifier, breakfast bar, top-notch stainless steel fridge, stove, range hood, dishwasher, LED spot lights, LED chandelier for breakfast area, digital thermostat, en-suite laundry, unobstructed view, gated community with security guard, quiet neighborhood, steps to TTC, walk to schools, parks, walking trails, etc.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :E13159322 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :24 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1V 5M3
|
Stainless steel fridge, stove, range hood, dishwasher. Washer and Dryer, water purifier, custom-built curtain, chandelier and LED lights.
| Guest Suites |
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Recreation Room |
| Indoor Pool |
| Price | : $2,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Kennedy / McNicoll |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :900-999 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :6.5 m x 3.15 m |
|---|---|
| Foyer | :2.95 m x 2.34 m |
| Breakfast | :2.74 m x 2.34 m |
| Bedroom 2 | :3.53 m x 2.95 m |
| Dining Room | :6.5 m x 3.15 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.08 m x 2.34 m |
| Primary Bedroom | :4.67 m x 3.05 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Park | :Park |
21 May, 2026
TREB #E13159322
Listed
$2900.0
Sign in to view full price history of this property